06 04 2008

CİCİ BİR COCUK YELEGİ..

FUSYABEYAZ 

    Naz'ın fuşya beyaz yelegi, geçen kış yapmıştım, Naz bu yelegi her eline alışında "çok güzel bir yelegim var" diyo. Bir blogcu arkadaştan aldım tarifini. Sayılarını aynı yaptım ama benim ipim biraz kalın geldi oldukça büyük oldu, Naz bazen giyiyor ama halen büyük geliyor. Bir kermes için lojmandaki arkadaşlarla örgüler yapıyoruz, onun için pek blog ziyaretlerine gelemiyorum arkadaşlar. Daha sonra sık sık ziyaretlerinize gelirim. Yaptıgımız örgüleride sizlerle paylaşıcam.. 

FUSYABEYAZFUSYAARKA

   Gelelim yelegimizin yapılışına, aslında oldukça basit. Ne kol kesme ne de yaka oyuntusu var, iki parça örüp birleştiriyoruz. Önce fuşya iple 35 ilmek başlayıp 10 sıra haroşa yapıyoruz, beyaz ipe geçip 3 sıra haroşa, 3 sıra fuşya, 3 sıra beyaz, bu şekilde çizgiler yapıyoruz. 38 tane beyaz çizgi olana kadar örüyoruz, 10 sıra fuşya haroşa yapıp kesiyoruz. Bu uzun parça hem iki önleri hem yakayı oluşturacak.

   Arka için 70 ilmek başlıyoruz. Yine bir beyaz bir fuşya çizgiler yapıyoruz. 13 beyaz çizgi olunca fuşya çizgimizide yapıp kesiyoruz. Resimdeki gibi parçaları birleştirelim, kenarlarınıda tıg oyası yapalım. Birde yakasına katmerli gül yapıp hareketlendirdim, yelegimiz hazır. Yapmak isteyenlere kolay gelsin arkadaşlar, sevgilerrr..

0
0
0
Yorum Yaz