18 12 2008

ÇOCUK ATKI BERE TAKIMI..

Naz
  Bu sevimli atkı bere takımını Hatice teyzemizin torunua yaptım. Konu mankenimiz kara kızım Naz.
İp nako rekor, 3,5 numara şişle ördüm. Bere için şişe 9 ilmek attım, bir sıra haroşa ördüm. 2 ilmek ör, 1artır, 1 ilmek ör, 1 artır bu şekilde devam ettim. 7 tane artırma deligi olucak. Arkadan bütün ilmekleri haroşa ördük.  Şimdi 3 ilmek ör, 1 artır, 2 ör, 1 artır devam ettik. Örgünün ön yüzünden hep aynı yerden artırma yapıyoruz, taki 15 artırma deliği olana kadar. ( bu artırma sayısı ipin kalınlıgına göre degişiyor) Yaprak modelini istediginiz aralıklarla koyabilirsiniz. Ben 9 model yaptım. Model için 1 artır 1 ör, 1 artır. Arkadan bu 3 ilmegi ters ör. Model için temel kural ortada 1 ilmek düz olacak ve hep bu ilmegin iki kenarlarından artırılacak. 8 artırma deliği olunca yapragın iki kenarlarından ön yüzden ikişer ilmek kesilecek, son 3 ilmekte birden kesilerek model biticek.  Arzu edilen uzunlukta haroşa yaparak beremizi kesip dikelim. Tepesi için şirin bir ponpon yapalım, ve bitirelim.

BerreBere1
   Modelin yapılışını burdan takip edebilirsiniz. Atkıyı 35 ilmek başladım, 12 sıra haroşa yaptım, 2 model yaptım. Modelin kenarlarından kesilme sırası gelince ortaya bir model daha koydum. Yeterli boya gelene kadar haroşa olarak ördüm, tekrar modelleri yaptım, haroşa ördüm ve bitirdim. Uçlarına ponpon yapıp tamamladım. Atkı bere takımı
Veeee atkı bere takımımız hazır, artı sahibine çoktaaannn ulaştı bile. Güle güle hep iyi günlerde kullanman dilegiyle küçük hanım..Sizlerede saglık ve örgü dolu günler arkadaşlar..

0
0
0
Yorum Yaz