25 10 2007

ÇOCUK YELEGİ

   NAZ'ın BAMBU modelli yeni yelegi. Bu modeli DERYA BAYKAL programında göstermişti. Modelin yapılışı tarif edilirken bende hemen denedim. Baktım yapılışı kolay vede zevkli kızıma yelek yapayım dedim ve işte sonuç.

   Yelegi 5 numara şişle yaptım. Önce 70 ilmekle arkayı başladım. 8sıra lastik yaptım ve modeli kurmaya basladım. 1 ilmek düz ördüm, ipi örgünün ön tarafına aldım, ilmek artırdım. 2 ilmek düz ördüm ve arttırdıgım ilmegi bu 2 ilmegin üzerinden geçirdim. Tekrar ipi ön tarafa alarak ilmek arttırdım, 2 ilmek düz ördüm artırdıgım ilmegi 2 ilmegin üzerinden geçirdim. Bu şekilde ilmekler bitene kadar yaptım. Arkadan ters örgü yaptım. Örgünün düz yüzünden yine aynı şekilde modeli kurdum. Bu şekilde 26 sıra model olunca örgüme 1düz 1ters lastik yaparak devam ettim. 8 sıra lastik yaptım ve koltuk oyuntusu için iki tarafından 6'şar ilmek kestim. Boyun oyuntusuna kadar devam ettim. Boyun oyunyusunuda yapıp arkayı bitirdim.

   Yelegin önü için 35 ilmek başladım, 8 sıra lastik ördüm. Dügme yeri için 6 ilmek lastik bırakıp modeli kurdum. Ön parçaların koltuk oyuntusu için 8 ilmek kestim. Koltuk kestikten 14 sıra sonra ön kesintisi için 8 ilmek kestim. Koltuk oyuntusuna kadar örüp bitirdim. 

   Yelegin parcalarını tıgla birleştirdim, kenarına oya yaptım veee düğmelerini dikip tamamladımm..

   BURDADA MODELİN YAPILIŞINI RESİMLERLE ANLATMAYA ÇALIŞTIM. UMARIM OLMUŞTUR. HERKESE KOLAY GELSİN..

0
0
0
Yorum Yaz