15 02 2009

ESRA'NIN KIRMIZI ÖRGÜ ÇANTASI...

Sany2061 
Ablamın kızı Esra için yaptıgım kırmızı çanta. Bu çantanın örülmesi tam bir yılan hikayesine döndü. Önce başka bir model çanta başladım, küçük oldu, söktüm. Biraz daha büyük başladım, bitirdim. Bir  süre tahta sap aradık, bulamadık sap krizi yaşadık. Halkalardan sap yaptım çantaya ekledim, hiç hoşuma gitmedi. Haydi çantayı tekrar söktüm. En sonunda ortaya böyle bi çanta çıktı. Sahibine gitmek için de bir 10 gün bekledi. Çünkü ben postaya vermeyi unutmuşum da Utanmis   ( galiba yaşlanıyorum)
Sany2057Sany2060
İşte sonunda çantayı örmeyi başardım. Bir küçük ayrıntı sapın ilk halkasını örerken taktım, bu fikri deri bir çantanın sapından aldım.. Çantanın iki parçasınıda ördüm, tıgla birleştirdim. Halkaların etrafını tıgla ördüm, birbirlerine ekledim.
 Sany2063Sany2064
Çantanın üzerinede çiçekler ve yapraklar yaptım, kendimce süsledim işte. İçinin astar ve agız kısmı fermuar işlemlerini ablama bıraktım, burda azıcık işten kaçtım yani. Sonuç olarak makrome ipiyle tıgla trbzandan yapılmış bir çanta. Bence güzel bir çanta oldu. Kekliğim güzel günlerde güle güle kullanman dilegiyle...

0
0
0
Yorum Yaz