02 07 2008

KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN..

    3 Temmuz 2008 Perşembe günü idrak edeceğimiz Regaip Kandilimiz Mübarek olsun.Bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Regaip gecesinin içinde bulunduğu Recep ayı, "Üç Aylar" olarak anılan rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan manevi aylara girişimizin habercisidir. Regaib gecesinin böyle bir ayın içinde yer alması, aynı zamanda bu gecenin önemini de ifade etmektedir.

 

    Bu mübarek günler ve geceler, kendimizi denetleme ve değerlendirme bakımından çok önemlidir. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber böylesine kutlu günlerde insanlığa verdiği tavsiyelerle maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır. O'nu okumaya ve anlamaya O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne letafet ve zerafetine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır.

 

    Bu vesileyle Mübarek üç aylar ve Regaip Kandili’nin insanların içinde olduğu sıkıntılardan kurtulmasına vesile olmasını temenni eder,tüm İslam aleminin Regaip Kandili’ni kutlarım.”

0
0
0
Yorum Yaz