29 12 2008

KARDAN ADAM YAPALIM, BURNUNA HAVUÇ TAKALIM..

Efee
    Merhabalar, sizlere bir atkı iki bere modeli getirdim. Malum devir hesap devri, bizde bir atkı ile iki bereyi kullanmayı planladık.

Karlı1Karlı2
Kardam adam beresini 100 ilmek başladım ( ip biraz inceydi) 2 düz 2 ters lastik yaptım. Bereyi haroşa yaptım, kardam adamları 12 şer ilmekten düz örgü olarak ördüm. Kardam adamın boyunu istediniz gibi yapabilirsiniz. Beremiz yeterli boya gelince keserek bitiriyoruz. Mavi iple ,çarpılarla  göz, agız ve dügme yerlerini yaptım. Kardam adam üşümesin diye atkı yerini kırmızı iple sardım. Bereyi diktim, kardan adamlarla Efe'yi birbirlerine emanet ettimm..
KarlıKarlıbere
    İşte kardan adamlı beremiz. Berenin atkı ile oluşturdugu muhteşem uyum Dil siz ne dersiniz??
AtkııRenkliatkıı
   Atkı için üç ayrı renkten uzun parçalar ördüm. 18 ilmek 2 düz iki ters yaptım. Önce bu parçalardan saç örgüsü atkı yaptım. Baktım buraların sogugu için uygun bir atkı olmadı, Efe'nin ağzını burnunu kapatmadı. Sonra tığ ile birleştirdim, daha kullanışlı bir atkı oldu. 
RenkliatkıCücebere
    Atkımız ikinci beremiz ile birlikte yine güzel bir uyum sağladı..

Efe
    Burdada cüce beremizin tanıtımı var. Karşınızda öfkeli cüce... Birde düşünceli cüce pozumuz vardı ama neyse onuda başka zamana sakladık. Cüce beresinin tarifi için buraya bakabilirsiniz, daha önce hediye yapıp yayınlamıştım..
  Şimdi sırada iki arkadaşımın istedigi bere modelleri var. FUNMAK  için istedigi bereyi örmeye başlıyorum. Arkadaşım unutmadım yakında yayınlıyorum. Herkese sevgiler....

0
0
0
Yorum Yaz