26 04 2008

KERMES İÇİN YAPILAN ÖRGÜLER

fusyasal.JPG

   Bunlar arkadaşlarımla birlikte kermesler için hazırladıgımız örgülerimiz. İnşallah kermeslere istenilen ilgi ve katılım gerçekleşir. Katıldıgımız kermesin birisi Kayseri'de bir diğeri ise İstanbul Feshanede.

beresiyahtakim

   Lifleri ve bereleri Ebru hanım ördü, kendisinin bere ve şal modelini sizlerle daha önce paylaşmıştım. Siyah atkı bere takımını ve şalları ben yaptım.

lifflif beree pembisiki bere

   Mavi bere ile renkli bere benim eserim, pembe beremiz pançomuzla takım.

pembe panco

   Bu pembiş, sevimli panço bere takımını Ayfer hanım ördü. Hatırlarsanız arkadaşımın kırmızı panço bere takımını paylaşmıştım sizlerle. Arkadaşlarımın süper örgüleri var.

corapboncuklu

   Çoraplarımızda Güler teyzemizden, kendisi çocuklarını ziyarete geldi. Sagolsun kermes için iki şişle bu çorapları yaptı, ellerine saglık Güler teyze. Boncuklu yazmamızda Aysel hanıma ait, kendisi küçük oglu ile ugraşmaktan bir şey yapamadı ama çeyizinden bu boncuk oyalı yazma ile kermese katkıta bulundu.

kirmizili sal 1.JPGbebis yelegi.JP

   Son iki parça örgülerde bana ait, şal ve bebek yeleği. Yelegi daha önce örmüştüm, kısmet kermese imiş. Kermesleri düzenleyen ve katılan herkesin ellerine ve gönlüne saglık, dilerim yardımlar yerine ulaşır, herşey güzel olur. Bebek yeleginin yapılışını buradan bulabilirsiniz. İsteyen arkadaşlar olursa şalların çiçeklerini ve motiflerinin resimlerini yayınlarım, herkese kolay gelsin..Sevgilerr..

0
0
0
Yorum Yaz