19 07 2008

TIĞ İŞİ KOLAY BEBEK YELEĞİ....

                           LILA YELEK
   Hediye yaptıgım bebek yelegi. Tığ ile yapılan kolay ve zevkli bir model. Ama benim örüp bitirmem biraz zaman aldı. Güzel buldugumuz her havada çoluk çocuk kendimizi bahçeye atıyoruz Dil Birçok arkadasımıza bu garip gelebilir ama bizim buralar batı kadar sıcak olmuyor. Hemen hemen hergün soguk esen bir rüzgar vardır, bizde hırka giyeriz yaaa..
YLK arkaYLK ON
    Gelelim örgümüze;  yelegin bir ölçüsü yok. Resimlerden yapımını takip edebilirsiniz, bir sıra kafes bir sıra trabzan. Kenar oyasıda üçlü fıstık o kadar..
YLK OYASION OYASI
   Kenarına üçlü fıstık yaparkan, tüm kenarına 4 sıra fıstık yaptım.  Sonra yelegin arka etek ucunu 3 sıra fıstık daha yaptım, aynı sekilde ön etek uçlarıyla yakasınada 3 sıra daha fıstık yaptım. Yakayı katlayacagım yeri belirleyip iki sıra fıstıkda yakaya yaptım..
ARKA OYAON OYASI 1
     En sonda resimdeki gibi kenarını oyaladım, yakayı katladım, belli olsun diye zincirle üzerinden gittim ve  sükür ALLAH'ıma sonunda bitirdim. Masum  Bu aralar fırsat buldukca Naz'a yazlık biseyler örüyorum, insallah agustosa kadar biter. Çünkü 20 günlük izne gidicez, yasasın bizde sıcak memlekete gidip ısınıcaz Siritiyor Hepinize güzel günler diliyorum, sevgilerimleeeee....

0
0
0
Yorum Yaz